Pielęgnacja, napisane przez:

Kilka porad dla zachowania doskonałego blasku:

Dla zachowania nienagannej błyszczącej powierzchni stali nierdzewnej nie wymaga ani drogich detergentów, ani specjalnego sprzętu – Trzeba najbardziej konwencjonalne detergenty i minimum czasu dla właściwej pielęgnacji ?. Mamy często pytają czym wyczyścić ze stali nierdzewnej. 

Stal nierdzewna wygląda najlepiej, jeśli jest regularnie myty dużą ilością wody. Pamiętaj, że po prostu usuwanie zanieczyszczenia wilgotną szmatką nie tak skutecznie, jak to może tylko szlifować brud, nie usuwając go. Zwykła rutynowa czyszczenie pomaga zapobiegać powstawaniu trwałych plam na powierzchni stali.

Jak oczyścić stal nierdzewną?

Tak więc, do codziennego czyszczenia stali nierdzewnej Trzeba

- dużo wody,
- zwykły detergent,
- szmatki lub miękkiej szczotki.
Można użyć 1%-szy amoniaku, ale nie należy używać wybielacza!
Po umyciu i spłukaniu czystą wodą powierzchnię wytrzeć do sucha miękką ściereczką. Bardzo ważne jest, aby nie dopuścić do zarysowania, które mogą powstać w wyniku nieostrożnego traktowania lub agresywnych środków czyszczących. Należy unikać środków czyszczących zawierających materiały ścierne elementy – mogą one zarysować wypolerowana powierzchnia. Do tego polecamy:

Główne rodzaje zanieczyszczeń – jak oczyścić stal nierdzewna

Firmy Stalowe miasto naprawi przywróci twoje konstrukcji ze stali nierdzewnej. Jeszcze kilka porad - Jeśli łagodnego detergentu lub środka do mycia naczyń nie radzą sobie z odciskami, można użyć niewielką ilość alkoholu lub acetonu. Po spłukać powierzchnię czystą wodą i wytrzeć do sucha szmatką. Obszary, które są bardziej od innych narażone na zabrudzenia można dodatkowo zabezpieczyć, ? je do połysku ściereczką z niewielką ilością oliwy z oliwek lub oliwki dla dzieci. Podobnie można pozbyć się śladów oleju lub tłuszczu. 

Herbata i kawa

Plamy z herbaty i kawy mogą być usunięte gorącym roztworem sody w wodzie. Po nie zapomnij, aby dobrze spłukać i wytrzeć do sucha, zobacz jak:

Naklejki, plastry, gumy do żucia.

Usuń naklejkę jak najszybciej. Ciepły strumień powietrza z suszarki do włosów ? klej i ułatwi zadanie. Po usunięciu plastra lub gumy do żucia może pomóc olejek eukaliptusowy (zarówno samodzielnie, jak i jako dodatek do detergentów). Następnie należy pozbyć się resztek kleju na powierzchni, na nich będzie brud i kurz.


Osady z twardej wody.

Od takiego osady można usunąć, wycierając powierzchnię 25% roztworem octu. Można również użyć roztworu sody lub 1% roztwór amoniaku. Po spłukać czystą wodą i wytrzeć do sucha.

Podczas naprawy przykryć balustrady folią!

Przykryć poręcze bardzo proste!

Cement i zaprawy. 

Ślady cementowego lub zaprawy powinny być wyprane, zanim oni . Można użyć miękkie kwasy (np. kwas octowy), ale w żadnym wypadku ! Nigdy nie należy używać płynów czyszczących zawierających kwas solny. Spróbuj delikatnie usunąć zanieczyszczenia, nie stalową powierzchnię.

Farba.

Zastosować środek do usuwania farby, postępując zgodnie z instrukcjami bezpieczeństwa. Można użyć nylonowej szczotki lub gąbki czyszczącej. Pamiętaj, że balustrady ze stali nierdzewnej, nie tolerują przetwarzania ściernymi środkami czyszczącymi. Nigdy nie należy używać szczotki drucianej – ona może uszkodzić powierzchnię!

Jak wypolerować ze stali nierdzewnej

Polerowanie stali nierdzewnej nie jest taki skomplikowany proces . 

Zobacz wideo polerowanie stali nierdzewnej na wysoki połysk.

Firmy Stalowe Miasto sprawnie, tanio naprawi przywróci twoje nierdzewne konstrukcje!

Więcej o tym w dziale Naprawa polerowanie stali ogrodzeń.

 

Opinie klientów